Nasze przedszkole

Sportowcy czytają dzieciom. Sport i czytanie wychowują
W dniach 3-7 czerwca w naszym przedszkolu, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, miały miejsce szczególne czytelnicze spotkania. Tegoroczne hasło brzmiało „Sportowcy czytają dzieciom. Sport i czytanie wychowują ” 
    W dniu inauguracji tego wyjątkowego tygodnia gościliśmy płockich piłkarzy ręcznych, Konrada B. i Mateusza G. Panowie przeczytali  wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci były zachwycone, reagowały bardzo entuzjastycznie. Potem sportowcy zaproponowali wspólne ćwiczenia charakterystyczne dla ich dyscypliny sportu. Po sportowych emocjach , pani wicedyrektor Kasia S. przeczytała opowiadanie z „Czarodziejskich słów” W. Osiejewej. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia z maskotką płockiej drużyny szczypiornistów.
    Przez kolejne dni dzieci poznawały literaturę związaną ze sportem i wychowaniem.Na finałowym spotkaniu naszymi gośćmi był trener piłki nożnej Wisły Płock, sekcji przedszkolaków, pan Maciej T., który przedstawił opowiadanie z książki A. Onichimowskiej „ Dzień czekolady”. Następnie pan Maciej zaprosił dzieci na krótki, wspólny trening piłkarski. Potem  nasza absolwentka Zuzanna A.  przeczytała opowiadanie  autorstwa W. Osiejewej z „Czarodziejskich słów”.
    Finał Tygodnia Czytania Dzieciom uwieńczyła Zuzia  wraz ze swoim tanecznym partnerem, Błażejem D., którzy  zaprezentowali swoje wysokie umiejętności taneczno- sportowe. Nie obeszło się bez bisu…..
Czekamy już na kolejne spotkania z książką